Sosyal Program


23 Haziran 2022-Perşembe

KIRŞEHİR ABDALLARI İLE NEŞET ERTAŞ GECESİ

Neşet Ertaş, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali ve Hacı Taşan gibi bozlak ustası ve halk ozanlarıyla dünyaya yayılan ve aynı zamanda UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na müzik dalında dahil olan Kırşehir'in Abdal müziği eşliğinde, Ağalar Konağı'nda akşam yemeği gerçekleştirilecektir.

25 Haziran 2022-Cumartesi

GÜNÜBİRLİK KAPADOKYA TURU

Anadolu’nun bozkırında farklı ve en eski uygarlıklarından biri olan ve dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan eşsiz peri bacalarının arasında gezinmek için Kapadokya'ya, Güzel Atlar Diyarına gidiyoruz...

Gezimiz günübirlik olacak ve sabah Kırşehir’den çıkıp, tur rehberi eşliğinde gezdikten sonra öğle yemeği ve akşamüstü tekrar Kırşehir’e dönülecektir. Ancak uçak ile Kayseri veya Nevşehir Havalimanları’ndan uçağı olan hocalarımız kayıt formunda belirtmeleri halinde gezi dönüşü havalimanlarına veya otogarlara ulaşım sağlanacaktır. Bu nedenle geziye katılacak hocalarımızın uçak veya otobüs biletlerini akşam saatlerine almalarını öneririz.

Kapadokya turu için ayrıca hocalarımızın müze kartı edinmeleri gerekmektedir. Pek çok alana giriş müze kart ile yapılmaktadır. Kartlar girişte de alınabilmekte ancak gezinin yapılacağı tarih turistik bir dönem olduğundan gecikme yaşanmaması için aktif bir müze kartı edinmenizi tavsiye ederiz.