Anasayfa


Değerli katılımcılar,

27. Pazarlama Kongresi’nde bu yıl sizleri Hatay’da ağırlayacağız. Kongre, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ev sahipliğinde 26 Mayıs - 29 Mayıs 2023 tarihlerinde yüz yüze düzenlenecektir.

İnsanlığın ilk yerleşim yerlerinden biri olan ve tarih boyunca farklı inanç ve kültürlerin buluşma yeri olan Hatay, Türkiye Cumhuriyeti'nin kozmopolit kentlerinden birisidir. Çok kültürlü yapısını tarih boyunca korumuş olan kent, birçok uygarlığın izleriyle zengin bir kültürel mirasa sahip kadim topraklardandır. Hatay, gerek ticaret hayatı gerekse kültür sosyolojisi bakımından her zaman dikkat çeken ve gündemde kalan bir kent olmayı başarmıştır. Tüm bu farklılıklar ve sosyo-kültürel kesişmeler, halkın aynı zamanda yaşam pratiklerine, tüketim alışkanlıklarına ve değerler sistemine de yansımıştır.

Öte yandan binlerce yıllık tarihi bir birikime sahip bölgede, her bir medeniyetin, dinin ve yaşanmışlığın getirmiş olduğu çeşitliliğin bereketli topraklar ile birleşmesi çok zengin bir yemek kültürünün ortaya çıkmasını sağlamıştır. Hatay 2017 yılında, UNESCO tarafından “Yaratıcı Şehirler Ağına” girmiş ve ‘‘Gastronomi Şehri’’ unvanını alarak gastronomi alanında dünyanın en önemli kentleri içerisinde yerini almıştır.

Her sene önemli ve güncel konuları gündemine alarak pazarlama alanına değerli çalışmalarla katkı sunan kongremiz için bu yıl Hatay kentinin de ruhuna uygun olarak “Çok kültürlülük ve Gastronomi “temalarını pazarlama dünyası açısından ele almayı amaçlıyoruz.

Kongrenin gerçekleşmesine ilişkin kongre programı, konaklama alternatifleri ve oturumların düzenlenmesiyle ilgili açıklamalar önümüzdeki günlerde yapılacaktır. Kongreyi düzenlemenin mutluluk ve gururuyla, siz değerli akademisyenlerimizin ve araştırmacıların çalışmalarını bekliyor, katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ediyoruz. Katılımlarınız ve destekleriniz bizlere güç verecektir. Hatay’da buluşmak ümidiyle sevgi ve en derin saygılarımızla.

Doç. Dr. Sonyel OFLAZOĞLU DORA

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı